Osobně o sobě

13 věcí, které vám změní třicítka na krku

Třicítka už mi pomalu tluče na dveře. Ohlédla jsem se zpátky a zrekapitulovala všechny změny, které konec třetí dekády přinese člověku do života.

 

Začnete být unavení

Ale fakt hodně! Ty tam jsou dny, kdy jste mohli propařit noc a ráno jít na přednášku rovnou z hospody. Pokud nedostanete svých 6-10 hodin spánku budete ráno zlí. Jakože moc, zlí…! 😀

 

Máte radost, když si okolí myslí, že jste mladší

Doby kdy vás na pokladně požadavek na občanku otravoval jsou definitivně pryč. Teď vám to zlepší den. Vypadáte na osmnáct? Paráda!

 

Konečně najdete klid

Ne, že byste se už měli chystat do hrobu. Naopak! Kolem 30 let vám prostě už konečně dojde, že vám vlastně může celý svět vlézt na hrb, a že nic se nejí tak horké, jak se uvaří. Život je najednou krásnější než kdykoliv předtím.

 

Už víte, co chcete

Akorát, jak se k tomu dostat zatím ne. To možná přinese až čtyřicítka… 😀 Ale není čas nad tím smutnit, když ve vzduchu visí tolik dobrodružství.

 

Život je vlastně prča!

Ve 30 letech jste konečně svobodní a můžete si dělat, co chcete! Máte to ve svých rukou. Pár let jste pracovali, takže už máte něco našetřeno a můžete přemýšlet o co podniknete. Pro co se rozhodnete teď? Cestování (já takhle vyrazila jen tak do Norska), založíte rodinu, nebo si vyberete něco úplně jiného? 🙂

 

Oceňujete na přátelích, když nemají děti

Máte samozřejmě rádi i ty s dětma, jenže ti se s vámi nebudou v záchvatech smíchu potácet ve tři ráno z vinárny…

 

Uvědomíte si, že věci jsou zbytečné

Za uplynulé roky jste si stihli koupit většinu toho, co jste kdy chtěli. Ale doopravdy šťastné vás to stejně neudělalo. Nakonec jste zjistili, že jste jen zavalení otravnými krámy. Takže, ať žije minimalismus!

 

Smíříte se s tím, jak vypadáte

Předchozích 15let jste řešili svůj vzhled. Tohle je výsledek. A i když má sousedka větší prsa, kolegyně menší stehna a ségra delší nohy a kratší nos…tohle jste vy! Buďte za to rádi,  lepší už to totiž nebude.

 

Víte, co k vám pasuje

Ať už se to týká kosmetiky (doporučuju Biooo), jídla nebo oblečení. Konečně je tu konec alergií, zbytečných zdravotních problémů nebo vodorovných pruhů (ty prostě nesluší nikomu).

Ozývají se první zdravotní problémy

Třicítka není jen o pozitivech. Poslední dobou vás pobolívají záda a ta kolena dřív taky takhle nevrzala? No jo, už nejste nejmladší! 😀 Dobrá zpráva ale je, že s trochou cvičení toho můžete ještě hodně spravit.

 

Máte zkušenosti

Už jste si něco odžili, dostkrát si natloukli a pořádně se poučili. Občas se slzou dojetí v oku pozorujete ta mláďata okolo a vidíte jejich příběhy jako na dlani. Sami jste už tohle prožili tolikrát…

 

Přestanete se bát

Cesta na dovolenou s partou neznámých lidí? Přednáška před plný sálem? Rande na slepo? Proč vlastně ne! Vždyť vlastně o nic moc nejde…

 

Když si to shrneme je třicítka vlastně krásný věk. Stačí se odvázat, žít přítomností a pořádně si tu jízdu užívat.

Napište mi do komentářů, jaký postoj máte ke svému věku vy! 🙂

 

 

6 komentáře

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.