antea.blog.cz,  Příběh rodiny Lancasterů

13. Příběh rodiny Lancasterů

Těhotná Líza svůj stav težce snáší a Josef musí odjet na misi. Jak zvládně těžké období bez jeho podpory? Stihne se Josef vrátit do porodu?

6. Čekání
Líza byla na začátku druhého měsíce a trápily ji ranní nevolnosti, bylo jí neustále zle, ale přesto se dalo říct, že Josef prožíval její těhotenství ještě více než ona. Kdyby dostala korunu pokaždé, když se jí zeptal, jestli něco nepotřebuje, na konci prvního trimestru by z ní byla milionářka. Chápala Josefovu péči, uvědomovala si, že ona a dítě jsou naplněním všeho, co chtěl a smiřují ho s tím, že se jeho život pomalu ale jistě blíží ke konci.
Jeho péče jí lezla na nervy, přesto když jej na konci jejího sedmého měsíce odvolali na misi, strašně jí chyběl. Připadala si tak strašně osamělá jako nikdy předtím a dokonce ani miminko, hýbající se jí v bříšku, její samotu nezmenšovalo. Co Josef odjel cítila se strašně, bála se jestli se vůbec v pořádku vrátí, přece jen jeho věk už je dost vysoký pro běžného důchodce, natož pro astronauta… Tolikrát ho prosila, aby odešel do důchodu, že už se napracoval dost, ale nikdy ji neposlechl!
Ačkoliv se jí to zdálo nemožné, její strach se ještě zhoršil, když se ukázalo, že se Josef nestihne vrátit do porodu. Dalo se to sice předpokládat už od začátku, přesto pořád doufala, že na to nebude sama a Josef ji v těch bolestech alespoň bude držet za ruku.
Ale doufala zbytečně. Když na ni přišly bolesti, nebyl Josef ani na stejné planetě a tak ani nezaslechl rozhořčený jekot, kterým svůj vstup na tento svět uvítala jejich malá Terra.
c02559e56c_101753901_o2
Když se Josef po měsíci vrátil a před kasárnou na něho čekala milovaná Líza s malým okatým uzlíčkem v náručí, jeho dojetí neznalo mezí. Padl na kolena a v slzách Líze děkoval za ten největší a nejkrásnější dar, který kdy dostal. A když už byl na těch kolenou, udělal to, co už si dlouho přál. Požádal Lízu o ruku. Když dojatá Líza bez váhání souhlasila, rozhodli se neztrácet ani minutu a z kasáren se vydali rovnou na radnici.
Když starosta viděl, kdo od něj chce oddat, sám velký Josef Lancaster světoznámý astronaut, zapomněl na nějaké pořadníky či čekací lhůty a na místě udělal z Lízi Fénixové Lízu Lancasterovou.
Když si Josef odvážel domů svou ženu a dceru věděl, že teď je jeho život naplněný a on může v klidu zemřít. Ale ne, že by se chystal na smrt. Nejdříve přece musí vychovat svou Terrinku a zatančit si sní na jejím maturitním plese a pokud osud dá, tak pořídit jí také sourozence, aby na tom světě nebyla tak sama, až to tady on a Líza zabalí
.
Ale dnes nechce myslet na smrt, dneska chce jenom slavit, vždyť se mu přece narodila dcera!!!
 Export1  Export1

2 komentáře

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.