antea.blog.cz,  Příběh rodiny Lancasterů

11. Příběh rodiny Lancasterů

Příběh Lancasterů se nezadržitelně ubírá kupředu a s ním i vztah Josefa a Lízy…

4. A kam dál?
Netrvalo dlouho a přátelství mezi Lízou a Josefem přerostlo v něco křehkého ale nevýslovně krásného. Jednou, když se loučili, se Josef místo obvyklého polibku na tvář zlehka otřel o Líziny rty. Líza zvážněla, ale neucukla, a když se spolu loučili další den, sama mu nastavila rty k polibku. Od té doby Josef nikdy nezapomenul přinést kytici růží, aby na těch krásných rtech vyvolal úsměv. Později ho ty krásné rty prosily, aby ještě neodcházel a za nějakou dobu konečně vyslovily, zda by nechtěl zůstat přes noc.
Jak rád Josef vytoužené pozvání přijal! A když v noci přikrytý sešívanou pokrývkou svíral Lízu v náručí, musel se sám sobě smát, jak dopadl. Chlap, který nedávno oslavil padesátku se zblázní do holky, které ještě není ani třicet, ale bylo to tak, bláznivě se do Lízy zamiloval.
Jejich vztah mu dával naději a klid, které ve svém životě tak dlouho postrádal. Už ho neděsily mety, kterých dosáhl a neobával se ani té nejvyšší a tak když ho v práci povýšili na astronauta se slovy, že už není nikdo, kdo by se mu mohl rovnat, přijal vyplnění svého životního snu se ctí jako chlap a voják, kterým byl. Neděsil se ztráty smyslu života a absence dalších velkých cílů, protože jeho mysl začalo okupovat další přání, které se mu svou velikostí zdálo snad ještě větší než jeho přání stát se astronautem. Přál si, vzít si Lízu za ženu, sdílet s ní dobré i zlé a dát jí děti, po kterých ona i on toužili.
Dlouho váhal, zda se má odvážit nabídnou Líze společný život, je mu přes padesát a ona je tak mladá a plná života… až mu v rozhodnutí paradoxně pomohla práce. Když vyrazil na svou první vesmírnou misi, krátce po přistání jejich raketoplánu zpět na zemi došlo v hlavní věži k nehodě a druhý tým se nemohl z vesmíru vrátit zpět na zem. Josef byl jediný, kdo mohl misi zachránit a přivést druhý tým zpět domů a po vyčerpávajících hodinách se mu to skutečně podařilo.
Při pomyšlení, že kdyby se to stalo jejich týmu, by na zemi nebyl nikdo, kdo by situaci dokázal vyřešit si uvědomil, jak je život krátký a křehký, se rozhodl přestat váhat a nabídl Líze, zda se k němu nechce nastěhovat.
Ta chvíle než se šťastně rozesmála a vykřikla ANO, mu připadala jako věčnost a Líziným příchodem se z jeho domu stal konečně domov.
e03246a9c3_101753704_o2
Jemný vkus, s nímž mu Líza zařídila dosud strohý domov způsoboval, že dříve nevyléčitelný workoholik odpočítával v práci hodiny, kdy se konečně bude moci vrátit do jejich útulného domova.
fd3fbf04dd_101753718_o2
Společný život si Josef i Líza zamilovali. Zbožňovali svou klidnou malou rutinu. Líza chodící přes týden do práce a Josef, který je doma a odjede jednou za rok na pár měsíců na misi. Když se Josef vrátí, Líza už na něj čeká doma s něčím výborným na stole. Tak plynul čas a všichni byli spokojeni. Líza, která byla s láskou opečovávaná a Josef, který konečně našel ten pravý smysl života. Tak si žili svorně a spokojeně dokud Josef neoslavil šedesáté narozeniny…
 Export1 Export1

Jeden komentář

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.