Osobně o sobě

11 let!!!

Přesně před 11 lety jsem si coby žákyně ZŠ, jen pár dní po úspěšných příjimačkách na vybranou SŠ, založila svůj vysněný a dlouho plánovaný blog…

Začala jsem na adrese blog.cz, kde jsem zůstala deset let. Loni jsem se k prvnímu výročí přesunula sem, na vlastní doménu.

 

V průběhu prvních týdnů i měsíců jsem často váhala zda jsem udělala dobře a občas jsem si i vyčítala, že jsem opustila teplé místo v autorském klubu, kde se mým článkům dostávalo “zasloužených” komentářů a hojného přečtení a to vše pro neurčitý pocit nezávislosti, samostatnosti a volnosti.

Nakonec jsem se ale smířila s tím, že jsem tuto volbu udělala a pevně se rozhodla, že zpátky na blog nepřilezu.

Začala jsem tady tedy od nuly. Smutně jsem sledovala nízká čísla na počítadle a trápila se nad neexistujícími komentáři – proč dál pokračovat, kdy mě skoro nikdo nečte?

Prožívala jsem v té době nejtěžší období v životě a blog, který mi měl být oporou nefungoval, tak jak bych si představovala, ale já se ho nevzdala. Jako už párkrát v životě byl pro mě můj blog důvod proč jsem se obtěžovala s dýcháním.

Můj blog je něco mého. Je to něco co je absolutně a výlučně jen a pouze moje. Já jsem tu “bůh”. To já jsem ho stvořila a bez mého svolení se tu nepohne ani písmenko.

72Vytrvala jsem a byla jsem odměněna. Minulý týden jsem publikovala článek, který mě vystřelil vzhůru. Nevím proč zrovna on, nepřijde mi nijak dobrý či extra výjimečný, ale když jsem se podívala na počítadlo, měla jsem pocit, že se zbláznilo.

72 lidí online a do večera jsem měla denní návštěvnost přes 350 lidí a k tomu několik nových odběrů na FB a spousta komentářů! Co může blogera více potěšit?! Odběry!!! Komentáře!!! Byla a jsem nadšená! Cítím obrovskou satisfakci, zadostiučinění a klid, pramenící z toho, že můj život má svůj smysl a má okolo čeho obíhat. Když mě všichni opustili blog zůstal. A co víc, pomalu přestává být mým malým dítětem, ke kterému jsem musela čtenáře “nahánět” ale začíná z něj být parťák, který umí překvapit. Věděli jste např. že Příběh rodiny Lancasterů má i svého mužského čtenáře? 🙂

 

Takže bych chtěla svému blogu a i sobě v tento významný den popřát, aby byl náš další blogový rok, stejně úspěšný jako tento poslední týden! 🙂

 

2 komentáře

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.