antea.blog.cz,  Příběh rodiny Lancasterů

1. Příjezd Arabelly Lancasterové

Párkrát jsem narazila na příběhy, které lidé tvoří pomocí hry The Sims, kterou zbožňuju. Poslední dobou zvažuji, že to zkusím také a protože zrovna dneska je den, kdy budu až do večera sama a pořád ještě se zotavuji po nemoci, přijde mi to jako ten správný čas. Nevím přesně, jak by to mělo fungovat, takže to udělám po svém: udělám průsečík z toho, jak to dělají ostatní a toho, jak si myslím, že by to mělo být já.
Do malého, venkovského městečka Verona obklopeného malebnou přírodou se rozhodla přistěhovat mladá žena. Nemá nic, žádnou minulost, přátele, jen něco málo našetřených peněz a víru, že zde začne žít nový život a své jméno. Jmenuje se Arabella Lancasterová.

 

  40adc7a4d6_100493600_o2
Chvíli váhala, zda si koupit už hotový dům, nebo si postavit vlastní, ale nakonec se rozhodla pro druhou možnost. Vlastníma rukama vytvoří domov pro sebe a jednou, snad i pro své děti. Zanedlouho, ale bohužel zjistila, že sny jsou jedna věc a realita druhá a že na postavení a vybavení vlastního domu jí peníze nestačí. Musí si najít práci!
1
Poté co prošla inzeráty volných míst v novinách a oběhla několik místních firem, se rozhodla zkusit své štěstí v oboru Žurnalistiky. Nikdy se s tím nikomu nesvěřila, ale jejím životním snem bylo stát se Hvězdnou reportérkou hlavních zpráv. Avšak brzy poté, co ji přijali, zjistila, že k jejímu vysněnému povolání vede ještě dlouhá cesta. Pro své nedostatečné znalosti v oboru byla zařazena na nejnižší možnou pozici a tak se z ní stala roznašečka novin.
Její život se stal rutinou. Ráno vstávala kolem šesté hodiny, aby měla alespoň hodinku na to se vypravit. S železnou pravidelností ji vždy v 7:00 ráno zatroubilo pod okny auto a byl to signál, že je čas odejít pracovat. Celý den v práci chodila od domu k domu a roznášela poštu. Příliš ji to nebavilo, ale chce se stát reportérkou a tak nelenila a těžce pracovala. Když odpoledne přišla z práce, stihla se jen osprchovat, najíst a už seděla u počítače a cvičila se v psaní, protože to byla, kromě pilné práce, jediná další cesta, jak získat povýšení. Občas jí z toho, ale už šla hlava kolem, a když už toho na ni bylo příliš, šla se odreagovat na chat. Poznávat nové lidi a alespoň na chvíli zapomenout na svou samotu a neutěšené prostředí, ve kterém se nacházela.
Byly to těžké dny, a když se dny proměnily v měsíce, bylo to stále těžší, až konečně nastal ten den. Den, kdy se zbavila ponižující práce Roznašečky novin a stala se Korektorkou pravopisu. Byla to namáhavá činnost, celý den číst texty, kontrolovat je a snažit se, aby jejímu pohledu neunikl ani ten nejmenší prohřešek proti pravopisu. Konečně však byla o krok blíže svému snu. Také její bydlení zaznamenalo velké změny, konečně se jí povedlo dům vymalovat, položit podlahy a alespoň základně vybavit svůj pokoj.
2
Karta se konečně otočila. V zaměstnání už se nemusela tolik dřít a mohla se místo toho více soustředit na lidi, se kterými do práce chodí. Měla jednu kolegyni, Fionu McIrish a tři kolegy. Excentrického a divokého Cycl0n3 Sw0rd, který redakci šéfoval, mimochodem to jméno je jeho vlastní výtvor, přejmenovat se nechal v den svých osmnáctin, a dva redaktory, Connora Fria a Simise Bakaláře. Místo nepříjemné povinnosti se pro ni práce pomalu stávala místem, na které se začala těšit a to se projevilo i na jejím pracovním výkonu. Netrvalo dlouho a po pár měsících dočkala se dalšího povýšení. Stala se Novinářkou na volné noze. Hlavní náplní její práce se tak stalo sledování, co se kde šustne zajímavého a psát o tom články. Její vysněnou metou pro tento okamžik života bylo, přijít s pořádným sólokaprem a přečíst si svůj článek na titulní straně novin. Konečně našla v redakci své místo. Díky své přátelské povaze si své spolupracovníky brzy oblíbila a oni, poté co zjistili, jak je hodná a jak moc tvrdě pracuje, si ji doslova zamilovali. Zejména jeden z nich byl od ní takřka neodlučitelný, Simis Bakalář.
Příběh rodiny Lancasterů 2 >

5 komentáře

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.