Žij každý den, jako by byl poslední

Na tohle rádoby moudro jsem odjakživa alergická a nechápu lidi, co tvrdí, že podle něj žijí. Protože buď lžou, nebo jsou to idioti, chvíli bezdomovci, socky a nakonec velmi brzo umřou. Protože život se nedá žít tak, jakoby každý den byl poslední.
 

OK, připouštím, že se to pravděpodobně nedá brát úplně doslova, ale zase na druhou stranu… Proč si vyzobávat ze všeho jen to nejlepší? Když už prožívat každý den jako by byl poslední, tak už tento styl dodržovat důsledně.
 
A jak takový člověk končí? Po pár dnech, co přijal toto moudro za své, je totálně bez peněz, protože když něco chcete ve svůj poslední den, tak si to prostě koupíte. Budete bez přátel, neboť když už je váš poslední den tady, řeknete všem v okolí pravdu. Jedné kamarádce sdělíte, že chápete jejího ex, který se s ní rozešel poté, co se vyspala s jeho bratrem a vrhnete se na kamaráda, který se vám už dlouho líbí a jeho přítelkyni nemáte moc v lásce…
Jak to dopadne? Kamarádka, nyní už bývalá, se stane vaším nejhorším nepřítelem (aneb neříkejte promiskuitním slepicím, že jsou děvky. Je to zdraví ohrožující výrok.) a kamarád zděšeně prchne, protože má svou přítelkyni rád a nemá zájem, vaše kamarádství bude nenapravitelně poškozeno…
Když budete každý den žít, jako by byl poslední, budete rovněž velmi brzo bez věcí. Protože, když máte zítra umřít, tak nač syslit věci, které mohou ještě někomu udělat radost? Mamce se líbila vaše milovaná kožená bunda, brácha vždycky chtěl váš notebook, ségra zase vaši knihovnu a sousedi? Ti sice o vašich věcech moc přehled nemají (pokud nevlastníte hudební nástroj) ale dejte na botník krabici svých věcí a cedulku zdarma k rozebrání a uvidíte, že druhý den tam nebude už ani ta krabice.
 
Ano, uvědomuju si, že to moc hrotím (to já ráda) a že takhle doslova se to nedá brát. Víte, v podstatě jsem celým tímhle článkem chtěla poukázat na to, že nelze žít bez odpovědnosti ze dne na den, ale, že je potřeba myslet na budoucnost a zadní kolečka.
 
 
Únor 2015

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *