Osobně o sobě

Něco dělat musíš!

MUSÍŠ! Slovo, které nás pronásleduje od chvíle, kdy jsme jej byli schopni pochopit. Už malé děti musí. Musí jíst, musí spát a čím jste starší, tím víc musíš se na vás hrne. Jenže když se nad tím zamyslíte, tak vy vlastně vůbec nemusíte. Nemusíte vůbec nic!

Jako dospělý, svéprávný jedince se můžete sebrat, postavit se všemu a říct, že nemusíte. Vy sakra ne!

Nemusíte vůbec nic!

Nemusíte trávit v práci 8 hodin denně, ani nemusíte sockovat na pracáku, protože nechcete pracovat. Je vlastně opravdu taková hanba nechtít pracovat? Trávit víc než třetinu života činností,  která vás moc nebaví s lidmi, které moc nemusíte, místo abyste dělali něco, co máte rádi, byť to příliš nevydělává a byli ve společnosti lidí, které milujete a je vám s nimi dobře.

Proč to tak dělat?

Protože se to od vás očekává, protože to dělají všichni? To není důvod! Vždycky se dá vykročit z komfortní zóny a začít si dělat věci jinak, po svém…

Ano, není to zadarmo a tím nemyslím peníze. Cenou bude jiný život.

Pokud nepracujete, tolik jako ostatní, nebudete mít tolik peněz jako oni a nebudete si moc koupit stejné věci. Jenže je to to co chcete?

Stačí jen chtít!

Pokud se rozhodnete žít jinak těžko budete toužit po bydlení v centru Prahy v bytě, kde je cena nájmu vyšší než průměrný plat. Nebude vaším snem spíše nějaký malý domeček na rozlehlé louce? A když budete bydlet v srdci přírody a většinu jídla si vypěstujete na zahradě, za co chcete utrácet. Za dovolené? Vždyť žijete v ráji a výlet někam za hranice se dnes pořídí za pár drobných, stačí jen chtít.

A to je přesně ono. Chtění! Ne slovo musíš, ale chceš by mělo vládnout světu.

Nenechte si nikdy namluvit, že něco musíte, nenechte se spoutat do stáda a zařadit do škatulek. Buďte svý a řiďte se tím, co chcete vy.

Co vás dělá šťastné, co vám dává smysl?

Nechoďte po cestách, které vyšlapali ostatní a tvrdí, že jsou pro vás dost dobré. Nejsou! Jste to vy a potřebujete svou vlastní cestu, která bude přesně vám na míru.

Není snadné si ji vyšlapat, ale jakmile se jednou na tu cestu vydáte, každý další krok, který uděláte bude lehčí.

Slovo musíš budete potkávat čím dál méně častěji až nakonec zůstane jenom chceš.

Neptejte se ráno sami sebe, co musíte udělat. Převalte se v posteli a raději se zamyslete nad tím co chcete udělat a užijte si šťastný a pohodový den.

A tím nemyslím flákete se a nic nedělejte. Ono, když vám například dojde čisté oblečení tak velmi rychle dospějete k názoru, že vy si vlastně vyprat vážně chcete. Ale jdete to udělat s radostí a ne vystresovaní, že nemáte na zítřek na jednání tu halenku co vám ladí k těm kalhotům ve kterých máte hezký zadek…

 

2 komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *