Pro krásu se musí trpět

Že prokrásu se musí trpět je známé. Tímto trvzením se utěšují ženy po brazilských depilacích a ohánějí se jím muži, když žena nadává na bolavé nohy z jehlových podpatků… Ale kde je ta hranice, za kterou už to není normální?

Jedna věc je oholit si nohy, vytrhnout pár „chlupů“ z obočí, to už je v dnešní době normální a z hlediska bolestnosti akceptovatelné. Nohy jsou otravné, obočí trochu bolí, ale pořád je to ještě v normě.

Katastrofa jsou dnešní boty pro ženy.

Já jsem botaskový typ, když mám holčičí boty, obvykle se jedná o vysoké klíňáky. Když jsem si chtěla více dbát na svůj vzhled a nosit moderní, sladěné a trendy boty, kterých jsou plné obchody, tvrdě jsem narazila…

Vyzkoušela jsem balerýny, stylové tenisky, lodičky i žabky, ale výsledek vždy stejný – nohy na cucky.

 

[fruitful_dbox] Nohy rozedřené do krve![/fruitful_dbox]

Jít v tomhle stavu 2 km byla skutečně chuťovka…

 

Stačila jedna procházka a silonkové fusky roztrhané, malíčky pokryté každý po celé ploše jedním  obrovským puchýřem, který se po pokračování v cestě protrhl. A paty? Nad patou na achilovce kůže rozedřená do krve, boty od krve… neskutečná bolest. Nedalo se to vydržet, baleríny neuspěly.

Tady je to ještě dobré

Časem mi začalo vrtat hlavou, jak je možné, že ostatním holkám, ženám balerýny nevadí. Uznávám, že mám poměrně širokou nohu, celé dětství jsem přes léto běhávala bosa, ale tak poničené nohy mi přišly příliš.

Začala jsem pozorovat co nosí ostatní ženy. Ony mají sice baleríny, ale prakticky každá z nich má na patách náplasti!

[fruitful_dbox] Každá z nich má náplasti![/fruitful_dbox]

 

Můžete mi tedy prosím říct, kde se nachází hranice mezi touhou po „kráse“ a pudem sebezáchovy? Kam až tahle honba za krásou, módou a stylovostí bude pokračovat a co všechno jsme v tomto boji ochotní obětovat?

Boty, které jsou odpovědné za toto jsem měla na sobě už mnohokrát a vždy bez problémů a najednou toto. Myslela jsem, že nedojdu…

 

Pozn. Za „nechutné“ autentické fotky se omlouvám, bylo to foceno po ujitých cca 2 km, když jsem se vracela z práce, kde jsem byla přes 8 hodin. 

Takhle vypadá moje touha být módní a stylová…

 

Také vám 90% módní obuvi způsobuje takováto muka?

 

 

20 komentářů: „Pro krásu se musí trpět

 • 9.8.2017 (20:01)
  Permalink

  A právě proto na módní boty dlabu. Mám pár hezkých párů bot „na lepší“, ale využiju je stěží jednou do roka při zvláštních příležitostech, kde se nemusí vůbec chodit nebo stát. Jinak nosím neustále tenisky či v létě sandály a je mi celkem fuk, jak to vypadá jako komplet. Můj životní styl vyžaduje hodně chození po městech a všelijakých površích, jsem takový turista, a nebudu se mučit (a zdržovat lidi okolo sebe) v něčem, co by ze mě udělalo nepohyblivou kočku. To radši beru pohodlnost.
  Ostatně si nemyslím, že by to prohlášení bylo pravdivé a nemám ho ani ráda. Krásná ženská je ta, která je sama sebou, a na trpící pajdavce s puchýřema neni nic hezkýho, ať si má třeba sebehezčí lodičky.

  Reagovat
 • 9.8.2017 (20:12)
  Permalink

  Však stačí, když se zpotíš. V létě používám do sandálů na kritická místa Balea Antiblasen gel, je to takové mrňavé balení za pár korun, které mi už mnohokrát zachránilo nohy. Jen nevím, jestli by to fungovalo i na malíčky, já řeším spíše zařezávající se pásky na nártu. Na puchýře si určitě nalep hydrogelové polštářkové náplasti, jsou sice mega drahé, ale nejsou vidět a hlavně tě to nebude bolet.

  Myslím, že základem je kupovat si kvalitní kožené boty. Bohužel botky v řetězcích v nákupních centrech moc kvalitní nebývají, za hodně peněz málo muziky. Chodím raději do menších „neznačkových“ obchodů, objednávám na internetu, kde je výběr větší, nebo si vozím botky ze zahraničí. Za pohodlí je obvykle nutné si připlatit, ale najdou se i výjimky. Zpočátku mě dřely boty skoro všechny (a že jich mám!), takže je rozcházím jen na kratší vzdálenosti, ale zatím se to vždy po pár nošeních zlomilo. Kvalitní bota se noze přizpůsobí. Co mi spíše vadí, jsou moderní úzké špičky, které deformují prsty.

  Reagovat
  • 15.8.2017 (17:07)
   Permalink

   Mně tohle bohužel dělají i kožené boty. Připlácení za dražší mi nepomáhá, proto jsem tak zoufalá…

   Reagovat
 • 9.8.2017 (20:47)
  Permalink

  Já vůbec nemůžu módní obuv nosit. Je to katastrofa, moje nohy vypadají ještě hůř než tvoje. Jednou jsem měla na sobě balerínky a nic mi nejelo, tak jsem šla domů pěšky (cca 30 minut chůze) a myslela jsem, že nedojdu. Za normálních okolností bych boty sundala a šla bosky, jenže ono to bylo v létě a ten beton byl fakt rozžhavený a nedalo se to, jinak chodím často bosky. Ale takto jsem v těch balerínách musela až domů a před barákem jsem si všimla, že mi vyloženě tečou z nohy už pramínky krve i přes ty boty ven. Takže boty byly stejně zničené. A moje nohy taky. Od té doby chodím jen v pohodlných teniskách, nebo mám ještě moc ráda boty Rieker nebo Tamaris, to jsou moc pohodlné a zároveň i docela módní záležitosti a jedny boty vydrží spoustu let :).

  Reagovat
  • 15.8.2017 (17:10)
   Permalink

   To co popiuješ znám 😀 Takhl jsem měla zřízené nohy na místech achilovek, pak mi do toho zaschly rozervané silonkové ponožky a doma jsem si je musela z té rány vytrhnout… fakt děs.
   Mně se ještě docela osvědčují boty zn. Marco Tozzi a samozřejmě i Tamaris 🙂 Jen se mi málo kdy daří najít takové co by se mi líbily 🙂

   Reagovat
 • 9.8.2017 (21:35)
  Permalink

  Au, úplně mi přeběhl mráz po zádech. Tohle hodně dobře znám, ráda nosím balerínky, ale častěji dám přednost pohodlnější obuvi, protože pořád oblepená náplastmi taky chodit nechci. Ještě jsem nenašla takové, po kterých by se mi puchýře nedělaly.

  Reagovat
  • 15.8.2017 (17:13)
   Permalink

   Přesně 🙂 U mě bývalý partner baleríny vyžadovala já se mu snažila vyhovět a cedila jsem krev…

   Reagovat
 • 10.8.2017 (6:40)
  Permalink

  Čoveče, co nosíte za boty? 🙂 Ale jo, znám to také. Jenže poslední dobou (před těhotenstvím) jsem si začala kupovat kvalitní obuv, sice drahou, a moje nohy jsou krásné i na 10 cm podpatku. Fakticky to jde. nenosím náplasti a v botách i chodím. Do té doby to bylo přesně to, co popisuješ (+ na fotkách + v komentářích).

  Měla jsem krásné boty od Deichmana a ouha – noha do krve. Pak jsem přešla třeba na Baťu a hle 🙂 Ale teď, co mám nohy věčně nateklé a velké, je lepší chodit bosky, odře mne i žabka nebo sandálka … A Podpatky nedávám vůbec kvůli tlaku v tříslech.

  Reagovat
  • 15.8.2017 (17:15)
   Permalink

   Já jsem nad Baťou zlomila hůl, ale zkusím mu dát ještě šanci, když tobě to funguje 🙂

   Reagovat
 • 11.8.2017 (7:15)
  Permalink

  Já si takhle oblepovala achilovky, když jsem rozchozovala martensky 😀 Jenže tam jsem věděla, že to za to stojí, za pár týdnů kůže změkla a staly se z toho ty nejpohodlnější boty na světě, který mi vydržely roky. To se ale těžko dá označit za trpění pro krásu. Baleríny jsem si před pár lety pořídila asi dobrý, protože tohle od nich neznám. Jiný „hezký“ boty neznám, nemám a nenosím, protože vím, že bych z nich zešílela. Střídám martensky a trekový sandále podle počasí. Lodičky na podpadku jsem na sobě měla jednou kvůli maturitnímu plesu a po dvou hodinách jsem řekla, že už je v životě nechci vidět 😉

  Reagovat
  • 15.8.2017 (17:16)
   Permalink

   Tak martensky se za takovou oběť vyplatí, to je jasný 🙂 Já bych jen chtěla nosit „normální“ moderní boty, aniž bych musela trpět… 🙂

   Reagovat
 • 11.8.2017 (10:30)
  Permalink

  Myslím, že treba poriadne hľadať a skúšať, v obchodoch kupovať pohodlné a vkusné, je to náročnejšie, ale dá sa to 🙂 Raz som si na svadbu kupovala v drahšom obchode lodičky, ale teraz to ľutujem, sú tvrdé a vydržím tak hodinku. Naopak kúpila som si obyčajné čierne lodičky v „vietnamca“ čiže v lacnejšom obchode a sú výborné, mäkké, žiadne otlaky, pohodlné 🙂 Nie vždy je to len o cene. A osobne napríklad do lodičiek málokedy nosím holé nohy, silonky aspoň také tie maličké balerínkové alebo si lodičky nedávam dám si sandále alebo niečo podobné a nemám problém 🙂 Veľa šťastia, verím, že tiež nakoniec nájdeš typ obuvi okrem botasiek (tie sa žiaľ nehodia všade), ktorý ti bude pasovať 🙂

  Reagovat
  • 15.8.2017 (17:18)
   Permalink

   Já se snažím hledat i zkoušet, ale mám pocit, že je to beznadějné. Fakt mi vrtá hlavou, jak boty shání ostatní… 🙂

   Reagovat
 • 14.8.2017 (18:17)
  Permalink

  Jéda.. Zrovna u balerínek je důležité vybrat ty správné. Já si kupuji takové ty „hadrové“, mám je vždy na jednu sezónu, ale chodím v nich opravdu pořád, v práci, ven, na kolo, na procházky.. prostě pořád. Jsou to pro mě univerzální boty, které mi neskutečně sedí. Ale opravdu musím mít ty hadrové. Zkoušela jsem takové ty ala kožené a to byla muka. Puchýře, nohy odřené do krve a myslela jsme že nedojdu domů. Od té doby když balerýnky tak jen ty hadrové, co mají „jemný“ horní okraj a nezařezávají se do achilovky.
  Podpatky se přiznám, že nosím spoře, protože můj zaměstnavatel mě vidí v lodičkách a už mu cuká v obličeji nějaký ten sval, a třeba řídit v podpatcích pro mě také není, takže lodičky jedině na večeři do restaurace, do divadla, nebo na podobně slavnostní příležitost. A třeba tenisky nebo botasky zase jen na práci na zahradu, lezení, nebo vyloženě nějaké tůry. Co se bot týče je to opravdu hodně o tom, kolik do bot jsme ochotni investovat a jak dobře si je vybíráme..občas ani vysoká cena není zárukou kvality.

  Reagovat
  • 15.8.2017 (17:38)
   Permalink

   To je dobrá rada, koupit si ty hadrové. Zkusím to a snad to pomůže 🙂

   Reagovat
 • 18.8.2017 (19:41)
  Permalink

  Ano, taky mi způsobuje většina bot muka :). Nový boty vždycky podrobuju zatěžkávací zkoušce doma na koberci, chodím v nich třeba i celý den…a když puchýřujou, vracím je zpátky. Ze sportovních se mi pravidelně osvědčují Keen, ze zimních Tamaris a často „kupuju“ Baťu – sice zezačátku puchýře jsou, ale boty se přizpůsobí, do pár měsíců se rozlepí a Baťa je ochotně vyreklamuje, takže si můžu pořídit nové – už mám osmé boty, platila jsem z nich jen jedny:)

  Reagovat
  • 22.8.2017 (21:41)
   Permalink

   Dík za super tip s Baťou. 🙂 Zrovna má jedny boy, které se mi líbí tak toasi zkusím 🙂 Momentálně mám nové balerýnky Tamaris a i když jsou hodně lepší než „levné“ botky z řetězců, přesto z nich mám puchýře… 🙁

   Reagovat
 • 22.8.2017 (16:18)
  Permalink

  Takisto si často vytrpím svoje. Najmä keď je po zime a ja začínam opäť nosiť práve baleríny prípadne sandálky. Je to hrôza a des. A niekedy ma oderú aj botasky. Ale nestáva sa mi to zas veľmi často, len v prípade nových topánok a keď ich začnem nosiť po zime. Inak nemám problém. Ale keď ma už nejaké topánky oderú, tak to je vždy poriadne. 😀

  Reagovat
  • 22.8.2017 (21:42)
   Permalink

   JJ, nejvíc mě vytočí, když mě odřou botasky, co má tedy člověk nosit? 😀

   Reagovat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *